Yurt dışına çıkabilmek için güçlü bir referans sahibi olmak çok önemli bir etkendir. SmyrnaEdu olarak özellikle İngiltere, Amerika ve Kanada’daki Phd seviyesine sahip danışman kadromuzla ve güçlü referanslarımızla öğrenci profiline göre kariyer planlanmasından yurt dışına çıkış sürecinin tamamlanmasına kadar bütüncül bir hizmetle yanınızdayız. Sizleri sadece yurt dışı programları konusunda değil aynı zamanda kariyer alanında da yönlendirerek kendiniz için en iyisini seçmeniz için çabalıyor ve serüveninizde sizlere eşlik ediyoruz.

SmyrnaEDU’nun anlaşmalı olduğu çok çeşitli üniversite, eğitim kurumu ve dil okulu bulunmaktadır. Bu okulları tercih eden öğrencilerimize iletişim, başvuru ve kabul alanlarında ekstra rahatlık sağlanır. Anlaşmalı kurumlar dışında da danışanın istekleri doğrultusunda referanslarımızı kullanarak farklı kurumlarla iletişime geçebiliriz. Detaylı bir araştırma süreci ile en doğru seçimi sunarız. Özellikle Amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya, Kanada, İtalya, İrlanda, Dubai, Hollanda ve Belçika; gibi ülkelerde çalışmalarımız yoğundur. Bu ülkelerde de alanlarında yetkin, akademik başarıları ile kendini gösteren geniş bir yelpazemiz bulunur.

Yurtdışı eğitim bursları; ülkelere, okullara ve branşlara göre değişiklik gösterir. Her kurumun burs koşulları, miktarı ve başvuru detayları da çeşitlidir. Akademik başarı burslarının yanında sporcu bursu, müzik bursu gibi alternatifler de bulunur. Örneğin; Amerika, sporcu burslarının yoğunluğu ile öne çıkar. Burs başvuru süreçleri oldukça hassas olduğu için danışanlarımız genelde bizden yardım alma ihtiyacı güder. SmyrnaEdu’nun uzman kadrosu, burs gereklilikleri ve başvuruları konusunda en incelikli bilgiyi sunarak yurtdışı planınızı kolaylaştırır.

Birçok ebeveyn, çocuklarının yurtdışı eğitim seçeneklerini değerlendirmek için fazla küçük olup olmadığını merak eder. Ancak özellikle burs kazanmak isteyenler için erken yaşta başlamak bir adım önde olmalarını sağlar. Öğrenciyi bursa götürecek becerilerini pekiştirmek ve eksikliklerini tamamlamak için SmyrnaEdu, mentörlük hizmeti de sunar. Bu sayede süreci aceleye getirmeden en verimli sonuç elde edilebilir.

Ülkemizdeki daha net sistemin aksine, yurtdışı eğitimi için başvuru yapma süreci nispeten daha belirsizdir. Öğrencilerin tüm becerilerini, artılarını ve güçlü yönlerini ortaya çıkaran bir özgeçmiş sunmaları gereklidir. Akademik durumu, dil becerileri, aktif olduğu sporlar ve hobilerini en uygun şekilde yansıtabileceği bir özgeçmiş; kabul ihtimalini ciddi şekilde arttırır. Hangi üniversitenin tam olarak ne istediğini bilmek ise danışmanlık hizmeti gerektirir. Özgeçmiş hazırlamanın incelikleri konusunda SmyrnaEdu’da özellikle Amerika üniversitelerinin kabul koşulları konusunda birebir tecrübe sahibi olan uzmanlarımızla çalışırsınız.

Dili yerinde öğrenmek, farklı kültürler deneyimlemek ve yurtdışına bir adım atmak için dil okulları birebirdir. Karar aşamasında ilk olarak ülke seçimi gelir. Örneğin; İngilizce öğrenmek isteyenler için Amerika, İngiltere ve Malta gibi ülkeler başta gelir. Kaliteli bir eğitim almak için farklı dil okullarını sizin yerine değerlendirip en uygun seçeneği sunarız. Dil yeterliliğinizi önceden test etmenize yardımcı oluruz. Konaklama seçenekleri ile ilgili bir araştırma yaparak farklı ihtiyaçlarınıza uygun senaryolar sunarız.

Dil seviyesi konusunda kesin bir puan ya da sertifika elde etmek isteyenlerin farklı seçenekleri bulunur. Bunların en başında TOEFL (Test of English as a Foreign Language) gelir. TOEFL; bilgisayarlı, yazılı ve internet üzerinden yapılabilir. Diğer bir seçenek ise IELTS (International English Language Testing System)’dir. Bu sınavların ikisi de herhangi bir eğitim kurumuna İngilizce dil seviyesini göstermek amacına sahip olan öğrenciler tarafından kullanılır.

Work&Study, Work&Travel, Erasmus+, Gençlik Kampları ve KL-YES ( Kennedy-Lugar Youth Exchange and Study) gibi çok çeşitli değişim programları bir yurtdışı deneyimi isteyen öğrencileri bekler.

Work & Study programı, öğrencilerin hem eğitim aldığı hem de geçinebilmeleri için çalıştıkları bir programdır.

Work&Travel, ise öğrencilerin bir yandan çalışıp gelir elde ederken bir yandan da yeni bir ülke görmeleri için tasarlanmıştır.

Erasmus+; Avrupa Birliği tarafından gerçekleştirilen çok geniş kapsamlı bir program olup Avrupa’da öğrencilik, staj ve proje gibi farklı alanları kapsar.

KL-YES ise Amerika ile burslu bir şekilde değişim programıdır.

Bunların dışında Smyrna Edu, staj, gençlik kampı ve farklı değişim programları için destek sağlar.

İnternet sitemizde bulunan telefon numarası ile ya da Whatsapp butonunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda yine sitemizde bulabileceğiniz bilgi istek formunu da doldurabilirsiniz. Böylelikle bizimle ücretsiz bir şekilde ön görüşme sağlayabilirsiniz. Randevu saatinde ofisimizin bulunduğu Megapol Tower’da uzmanlarımızdan en detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Hala bir sorunuz mu var?

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN